System Platforma - Logowanie

Pomoc

Aktualności

Akademia Inwestycyjna Xelion to cykl spotkań on-line organizowanych przez Dom Inwestycyjny Xelion, podczas których eksperci rynków finansowych prezentują różne punkty widzenia na rozwój sytuacji rynkowej, wymieniają poglądy dotyczące perspektyw inwestycyjnych, a także odpowiadają na nurtujące Uczestników pytania.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek, 30 września 2021 r. o godzinie 12:00!

Zarejestruj się i weź udział: https://bit.ly/3kCORpp


Inwestorzy na globalnych rynkach akcji stają dzisiaj przed niełatwymi wyborami, szukając sektorów i regionów, które mogą przynosić dalej zyski w otoczeniu wygasających programów fiskalnych i zbliżającego się zacieśnienia monetarnego.

Wyceny wskaźnikowe w USA pozostają niezwykle wysokie, w Chinach podjęta przez władze ofensywa regulacyjna tworzy poważne i długoterminowe ryzyka. W obu największych gospodarkach świata prognozy wzrostu gospodarczego na najbliższe kwartały są rewidowane w dół. Skala letniej fali COVID-u jest w Europie tymczasem mniejsza niż można było oczekiwać, wzrost gospodarczy w strefie euro może w 2021 r. sięgnąć 5%, a wzrost cen jest słabszy niż właściwie gdziekolwiek indziej na świecie.

Czy dla polskich inwestorów to czas, by kupować akcje bliżej domu?

Podczas kolejnej Akademii Inwestycyjnej Xelion porozmawiamy m. in. o perspektywach dla giełd Starego Kontynentu, szansach i ryzykach dla poszczególnych sektorów oraz polityce EBC.

Będą z nami:
- Kamil Cisowski – Dyrektor Zespołu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion sp. z.o.o.,
- James Ashley - Market Strategist, Head of EMEA Strategic Advisory Solutions w Goldman Sachs Asset Management,
- Dylan Ball - Portfolio Manager, VP Templeton Global Equity Group we Franklin Templeton Investment Management Limited London, United Kingdom,
- Martin Skanberg - Fund Manager w Schroders.

Do usłyszenia!

Piątek, 24 września 2021 r.


W OBIEKTYWIE DI XELION || odcinek 14
Nowe życie europejskiego sektora bankowego


Czy wyceny europejskich banków są wysokie? Jak fundamentaliści widzą przyszłość sektora bankowego w Europie? Czy europejskie banki zbudowały odpowiednie bufory kapitałowe? Jak inflacja wpływa na postrzeganie sytuacji banków?


W najnowszym odcinku „W obiektywie DI Xelion” Patryk Pyka, Analityk Zespołu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego DI Xelion, przyjrzy się bliżej europejskim bankom i postara odpowiedzieć na pytanie, czy po straconej poprzedniej dekadzie sektor bankowy na Starym Kontynencie może być godny uwagi. Tradycyjnie nie zabraknie ciekawostek, ale też i twardych faktów pozwalających obiektywnie ocenić ten segment rynku.

Subskrybuj nasz kanał, aby być na bieżąco
https://www.youtube.com/c/DomInwestycyjnyXelion

Dołącz do nas!
https://www.facebook.com/dixelion/
https://www.linkedin.com/company/dixelion/